A következő Pár sorban a legújabb Google fejlesztés még nem közölt hackjeit mutatom be .
A Trükkök valószínűleg a következő Google verzióban benne lesznek !
1 Arckép kereső -.-
Ha szeretnél 1 arcképet keresni Például Paris (Paris Hilton-ról van szó) akor kidob Hiltonról Meg Párizs városáról képeket (mivel nemzetközileg a Város Neve Paris) De én Páris Hiltonra vagyok kíváncsi .
Mit tegyél ????
1 beírod a képkeresőbe hogy Paris Ez a link lex felül : http://images.google.hu/images?hl=hu&q=Paris&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi
2 Ezután töröljünk ki mindent jobbról balra a Paris névig
Igy http://images.google.hu/images?hl=hu&q=Paris
3 Ezután a PAris mögéillesszük be a következőt : &imgtype=face
Így fog kinézni : http://images.google.hu/images?hl=hu&q=Paris&imgtype=face
És ha elindítjuk a Linket akkor csak Paris Hilton arcképét látjuk meg !
Ha beírjuk a keresőbe, hogy „mp3”, „mp3 zene” és hasonlók – akkor gyakorlatilag semmi használhatót nem kapunk. Ez nem a Google hibája, egyszerűen csak rosszul kerestünk. A Google jóval mélyebben és részletesebben is tud keresni, mint azt elsőre gondolnák – lássuk konkrétan, néhány példán keresztül!
Tegyük fel, hogy MP3, WMA és hasonló, zenei fájlokat akarunk találni és letölteni Ha ilyesmit keresünk, akkor nem árt tudni, hogy hol keressük – persze, az interneten, szól a jogos és logikus válasz… de nem mindegy, hogy az interneten „hol”! A példánál maradva: ha tegyük fel MP3 fájlokat keresünk (ez persze lehet XLS, JPG vagy bármi más is), akkor keresési kérelmünknek a következő kritériumoknak kell megfelelnie:
[Directory String] + (intitle:) +[file type] + [limitors]
Nem kell megijedni: a fenti „képlet” ijesztőnek tűnhetnek, valójában azonban nagyon egyszerű. Lássuk mit is jelentenek a különböző paraméterek:
A [Directory String] helyére, a következő dolgokat kell írnunk, ha zenét vagy képeket keresünk:
1) "index of"
2) "last modified"
3) "parent of"
A [file type] értelemszerűen bármilyen fájltípus lehet, mivel a példában zenét keresünk, legyen a fájltípus minden, ami zenével kapcsolatos.1) "mp3"
2) "shn"
3) "wma"
4) ogg
5) wav
A [limitors] paraméterekkel szűrhetjük a találatokat, legtöbb esetben ezek a limiterek használhatóak hatásosan: -html -htm -php -asp -txt –pls
A fenti képlet alapján, tehát valami ilyesmit kell beírnunk a keresőbe:
intitle:index.of + mp3 + "grandaddy" -html -htm -php -asp -txt –pls
És láss csodát, máris találtunk valamit – jelen esetben Grandaddy MP3-akat, (a +mp3 kapcsoló miatt) de a módszer működik képek, fájlok és bármi más esetében. A „Grandaddy” értelemszerűen csak a példa miatt van a keresésben: bármivel helyettesíthető. Ha ugyanezzel a képlettel például képeket akarunk keresni, akkor a keresési kérés a következőképpen módosul:
intitle:index.of + jpg + "summer" -html -htm -php -asp -txt –pls
Az +mp3-ból +jpg lett (mivel most képeket kerstünk), „Grandaddy”-t pedig átírtuk „summer”-re, mivel most nyári fotókra vagyunk kiváncsiak.